پنچ شنبه 2 شهریور ماه 1396
Skip Navigation Links
برنامه دروس ارائه شده در نيمسال اول تحصيلي رشته هاي مختلف دانشكده در قالب يك فايل فشرده از لينك هاي جداگانه هر مقطع تحصيلي قابل دريافت مي باشد. ..
همايش دو روزۀ تاريخ علوم طبيعي در تمدن ايران و اسلام در روزهاي دوم و سوم خرداد ماه در پژوهشكدۀ تاريخ علم دانشگاه تهران برگزار شد. اين همايش با همكاري گروه تاريخ، علم و فلسفه (SPHERE) مركز تحقيقات ملي فرانسه (CNRS) و پژوهشكدۀ تاريخ علم برگزار شد...
شوراي عمومي دانشكده الهيات و معارف اسلامي در روز سه شنبه 2خرداد96 با حضور دكتر مجيد معارف، هيأت رئيسه، مديران گروه هاي آموزشي، استادان و نيز ميهمان ويژه اين جلسه دكتر نيلي احمدآبادي رئيس دانشگاه تهران به همراه مديركل دفتر رياست دانشگاه و مسئول روابط عمومي دكتر احمد خضري در تالار شهيد مطهري برگزار شد...
در دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران مطابق با سالگرد شهادت آيت الله مرتضي مطهري از استادان شهير و پيشكوت اين دانشكده، روز دوشنبه 11 ارديبهشت 96 مراسمي در پاسداشت مقام اين شهيد پرافتخار و گراميداشت هفته معلم با حضور دكتر مجيد معارف رياست دانشكده الهيات و معارف اسلامي، هيأت رئيسه دانشكده و ميهماناني از جمله: دكتر نيلي احمدآبادي رئيس دانشگاه تهران، دكتر خضري مشاور و مديركل دفتر رياست دانشگاه، آيت الله محقق داماد و دكتر علي مطهري فرزند استاد شهيد مرتضي مطهري و جمعي از اساتيد دانشكده و دانشجويان در تالار شهيد مفتح اين دانشكده برگزار شد.
در راستاي افزايش كيفيت خدمات و پاسخگويي شفاف به كاربران، سامانه پشتيباني خدمات فن آوري اطلاعات با عنوان مقصد "پشتيباني ICT دانشكده الهيات و معارف اسلامي" در دانشكده راه اندازي شده تا از اين پس تمامي درخواست هاي حوزهICT توسط كاربران محترم از طريق اين سامانه ارسال و پيگيري شود.

تماس با دانشکده الهیات

تهران - خیابان شهید مطهری - نبش خیابان شهید مفتح - دانشکده الهیات و معارف اسلامی پلاک 47

تلفن: ‏021-42762000

دورنگار: ‏021-42762999

کد پستی: ‏15766-1-3111

پست الکترونیکی: ftis@ut.ac.ir

تاریخچه دانشکده الهیات دانشگاه تهران

دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال 1313 ه.ش. در محل مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری) با نام دانشکده علوم معقول و منقول با سه رشته ادبیات عرب ، علوم معقول و منقول افتتاح شد. این دوره پنج سال به درازا کشید و در سال 1318 دانشکده تعطیل شد. بار دیگر فعالیت دوباره دانشکده در سال 1321 در محل فرهنگستان با دو رشته علوم معقول و منقول از سر گرفته شدو بتدریج توسعه یافت، چنانکه دو رشته دیگر به نام های زبان و ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی بر آن افزوده شد. همچنین در دو رشته معقول و منقول نیز دوره دکتری دایر گردید. در سال 1344 دانشکده علوم معقول و منقول به دانشکده الهیات و معارف اسلامی تغییر نام داد.

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده الهیات دانشگاه تهران می باشد.

طراحی شده توسط شرکت ایده پرداز