دوشنبه 19 آذر ماه 1397
Skip Navigation Links
صفحات خاص » اخبار و رويداد ها » همكاري اعضاي هيات علمي دانشكده الهيات و معارف اسلامي در بازگشايي نمايشگاه بين المللي قرآن كريم

اخبار و رويداد ها

همكاري اعضاي هيات علمي دانشكده الهيات و معارف اسلامي در بازگشايي نمايشگاه بين المللي قرآن كريم

بيست و ششمين نمايشگاه بين المللي قرآن كريم روز يكشنبه 6 خرداد 97 با همكاري دانشكده الهيات و معارف اسلامي دانشگاه تهران و با حضور سفيران كشورهاي اسلامي، برخي مسئولان كشوري، جمعي از دانشجويان علوم قرآن و حديث و علاقه مندان به حوزه قرآني در شبستان اصلي مصلاي امام خميني (ره) بازگشايي شد. از جمله بانيان و سخنرانان اين مراسم، دكتر محمود واعظي مشاور بين الملل دانشكده الهيات و معاون بخش بين الملل نمايشگاه قرآن و دكتر عبدالهادي فقهي زاده استاد گروه علوم قرآن و حديث دانشكده الهيات و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بودند.


 

 دكتر محمود واعظي ، با ارائه مجموعه ظرفيت هاي قرآني جمهوري اسلامي ايران در راه اندازي اين بخش گفت: نهادها و موسسات زيادي در كشور با عنوان بين­المللي فعاليت مي­كنند؛ اما فعاليت هاي آنها در جشنواره ها و نمايشگاه ها مغفول مانده است.

وي با بيان اينكه نگاه جديد، آيينه اي براي بيرون خواهد بود افزود: چهار ويژه نامه به منظور ارائه ظرفيت قرآني ايران در خارج از كشور رونمايي خواهد شد كه به ۴ زبان انگليسي، اردو، تركي و عربي چاپ و عرضه شده است. دكتر واعظي معاون بخش بين الملل نمايشگاه قرآن با تاكيد بر اين مطلب كه ايران در عرصه قرآن بي نظير است و در جهان حرف اول را مي زند و در همه كرسي هاي علمي و در زمينه هاي نيروي انساني و اساتيد زبان زد است، خاطرنشان كرد: كشورهاي ديگر نيازمند بهره مندي از ظرفيت هاي قرآني كشورمان هستند كه با همت همه نهادها و مسولان اين مهم به ارمغان در خواهد آمد.

دكتر عبدالهادي فقهي زاده استاد گروه علوم قرآن و حديث دانشكده الهيات و معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، طي سخناني به اهداف برگزاري نمايشگاه قرآن اشاره كرد و گفت: اين كتاب آسماني، ميراث گرانبهاي ملل اسلامي است و به جهت نگاه ديپلماسي كه اين كتاب آسماني در مجامع بين المللي ايفا مي كند، مورد توجه است و اقتضا مي كند در همايش­هاي شگرفت به اين موضوع اهميت داده شود.آقاي فقهي زاده، جريان سازي علمي فكري و هنري در نمايشگاه قرآن را از اهداف ديگر اين جشنواره بي بديل قرآني دانست و گفت: نمايشگاه قرآن توانسته انگيزه هايي را در عرصه هاي فرهنگي و هنري رقم بزند وحادثه اي باشكوه كه در مجامع بين المللي همتا ندارد را به ارمغان بياورد.


<

 

از ديگر سخنرانان اين مراسم آيت الله تسخيري دبير مجمع تقريب مذاهب، صلاح زواوي سفير كشور فلسطين در ايرانوعبدالمنعم الاحريز سفير الجزاير در ايران بودند.


 

بيست و ششمين نمايشگاه بين‌المللي قرآن كريم با شعار «قرآن، چلچراغ هدايت»، همه روزه تا ۱۴خرداد (۱۹ماه مبارك رمضان)، از ساعت ۱۷تا ۲۴ در مصلاي امام خميني(ره) برپاست و در روز دوشنبه 7 خرداد 97 در ويبنار بين المللي اين نمايشگاه، خانم دكتر شادي نفيسي عضو هيات علمي گروه علوم قرآن و حديث دانشكده الهيات و معارف اسلامي سخنراني خواهد داشت.


 

تماس با دانشکده الهیات

تهران - خیابان شهید مطهری - نبش خیابان شهید مفتح - دانشکده الهیات و معارف اسلامی پلاک 47

تلفن: ‏021-42762000

دورنگار: ‏021-42762999

کد پستی: ‏15766-1-3111

پست الکترونیکی: ftis@ut.ac.ir

تاریخچه دانشکده الهیات دانشگاه تهران

دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال 1313 ه.ش. در محل مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری) با نام دانشکده علوم معقول و منقول با سه رشته ادبیات عرب ، علوم معقول و منقول افتتاح شد. این دوره پنج سال به درازا کشید و در سال 1318 دانشکده تعطیل شد. بار دیگر فعالیت دوباره دانشکده در سال 1321 در محل فرهنگستان با دو رشته علوم معقول و منقول از سر گرفته شدو بتدریج توسعه یافت، چنانکه دو رشته دیگر به نام های زبان و ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی بر آن افزوده شد. همچنین در دو رشته معقول و منقول نیز دوره دکتری دایر گردید. در سال 1344 دانشکده علوم معقول و منقول به دانشکده الهیات و معارف اسلامی تغییر نام داد.

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده الهیات دانشگاه تهران می باشد.

طراحی شده توسط شرکت ایده پرداز