پنچ شنبه 26 مهر ماه 1397
Skip Navigation Links
خدمات پژوهشي » كتابخانه » ضوابط

 

اين كتابخانه ( داراي 110000 جلد كتاب به زبانهاي فارسي، عربي و لاتين و نيز مجموعه اي نفيس از كتب چاپ سنگي) به قرار زير ساماندهي شده است:

1-   بخش فهرست نويسي:                            
  
وظيفه فهرست نويسي، آماده‌سازي و تخصيص مجموعه كتابهاي چاپي فارسي، عربي، انگليسي و ساير زبانها به منظور استفاده در كتابخانه را بر عهده دارد.

2-   بخش امانت:

اين بخش كه در زير زمين ساختمان شماره(1)قرار دارد، عهدار امور پذيرش عضو، گردش و امانت كتاب است.جستجوي كتاب در اين بخش از طريق پنج رايانه مستقر در بخش مخزن كتابخانه انجام مي شود.

شيوه جستجوي كتاب:ابتدا در سايت دانشگاه تهران(بخش كتابخانه)، عنوان كتاب و يا پديدآور و يا موضوع مورد نظر درج شده و كتاب مورد نظر جستجو مي شود.سپس عنوان كتاب و شماره راهنماي آن در برگه درخواست كتاب نوشته شده و تحويل همكاران محترم در بخش مخزن مي گردد.آنگاه كتاببا استفاده ازكارت دانشجويي از بخش امانت به امانت گرفته مي شود. 

تعداد و مدت امانت كتابها:

·        دانشجويان دوره كارشناسي- 3جلد كتاب به مدت دو هفته

·        دانشجويان دوره كارشناسي ارشد- 5جلد كتاب به مدت سه هفته

·        دانشجويان دوره دكتري- 5جلد كتاب به مدت چهار هفته

دانشجويان عزيز در صورت نياز و در صورت عدم درخواست كتاب مورد نظر از سوي ديگر دانشجويان، مي توانند مدت امانت كتاب خود را تمديد كنند.

تذكر:دانشجويان عزيز در وقت به امانت گرفتن كتب مورد نظر بايد توجه داشته باشند كه در صورت تاخير در عودت كتاب، هر روز تاخير مستلزم پرداخت مبلغ500ريال جريمه است.

ميز امانتشامل قسمتهاي ذيل است:

1-     امانت كتاب و تمديد مدت آن

2-     بازگشت كتاب

3-     رزرو كتاب

4-     ثبت جريمه كتاب هاي داراي ديركرد

5-     تسويه حساب عضو

6-     ثبت و عضويت دانشجويان طرح غدير در سيستم جديد كتابخانه

 

3-مخزن كتابخانه:

مخزن كتابخانه در كنار ميز امانت و در زير زمين ساختمان شماره(1)قرار دارد.كتابهاي آن بر اساس موضوع و به قرار زير رده بندي شده است:

 

A= كليات؛  B=تاريخ فلسفه؛BC  = منطق؛BL= اديان؛  BP= اسلام؛  D= تاريخ عمومي؛ DS= تاريخ اسلام؛  DSR= تاريخ ايران؛ G=جغرافيا؛E-F=تاريخآمريكا؛H= علوم اجتماعي؛ J= علوم سياسي؛ K= حقوق؛ L= علوم تربيتي؛ M= موسيقي؛ N= هنر؛ P= ادبيات؛PIR= ادبيات ايران؛  PJ= ادبيات عرب؛ PN = رمان؛ Q= تاريخ علم؛ R= پزشكي؛ S= گياه شناسي؛T = دريانوردي؛ Z= كتابشناسي
4-بخش سالن مطالعه:

 در طبقه همكف ساختمان شماره (1) قرار دارد و تنها براي مطالعه دانشجويان عزيزاست. هرگونه تجمع، صحبت، خوردن و آشاميدن در اين بخش ممنوع است.

5- بخش كتابهاي مرجع، پايان نامه ها و نشريه هاي ادواري:

اين بخش كه در طبقه همكف ساختمان شماره (1)، مجاور سالن مطالعه واقع است، تنها به تحقيقات در محل اختصاص دارد. هر گونه كپي و عكس برداري از پايان نامه هاي مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري اكيداً ممنوع است. استفاده از كتابهاي مرجع در محل نيز مشروط به امانت گرفتن آنهاست..

در قسمت ديگري از همين بخش، نشريه هاي ادواري (اكثراً نشريه هاي علميپژوهشي) نگاهداري مي شوند. نشريه ها نيز براي استفاده در محل هستند و بايد در همان روز بازگردانده شوند.

هرگونه تجمع، صحبت، خوردن و آشاميدن دربخش كتاب هاي مرجع، پايان نامه ها و نشريه هاي ادواريممنوع است.

ساعات كار كتابخانه:

بخش امانت از ساعت 8 الي 17

بخش مخزن از ساعت 8 الي 17

بخش مرجعاز ساعت 8 الي19

ضمنا كتابخانه روزهاي پنج شنبه تعطيل است.

 

تماس با دانشکده الهیات

تهران - خیابان شهید مطهری - نبش خیابان شهید مفتح - دانشکده الهیات و معارف اسلامی پلاک 47

تلفن: ‏021-42762000

دورنگار: ‏021-42762999

کد پستی: ‏15766-1-3111

پست الکترونیکی: ftis@ut.ac.ir

تاریخچه دانشکده الهیات دانشگاه تهران

دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال 1313 ه.ش. در محل مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری) با نام دانشکده علوم معقول و منقول با سه رشته ادبیات عرب ، علوم معقول و منقول افتتاح شد. این دوره پنج سال به درازا کشید و در سال 1318 دانشکده تعطیل شد. بار دیگر فعالیت دوباره دانشکده در سال 1321 در محل فرهنگستان با دو رشته علوم معقول و منقول از سر گرفته شدو بتدریج توسعه یافت، چنانکه دو رشته دیگر به نام های زبان و ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی بر آن افزوده شد. همچنین در دو رشته معقول و منقول نیز دوره دکتری دایر گردید. در سال 1344 دانشکده علوم معقول و منقول به دانشکده الهیات و معارف اسلامی تغییر نام داد.

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده الهیات دانشگاه تهران می باشد.

طراحی شده توسط شرکت ایده پرداز