شنبه 24 آذر ماه 1397
Skip Navigation Links

اطلاعیه ها

معرفي » دانشكده » درباره دانشكده

دانشكده الهيات و معارف اسلامي هم اكنون داراي شش گروه آموزشي است . اين گروه ها عبارتنداز: علوم قرآن و حديث، فقه و مباني حقوق اسلامي ، فلسفه و كلام اسلامي ، اديان و عرفان تطبيقي ، تاريخ فرهنگ و تمدن اسلامي و فقه شافعي . اين گروه ها همگي در سه مقطع كارشناسي ، كارشناسي ارشد و دكتري دانشجو مي پذيرند.

هم اكنون اين دانشكده با 55 عضو هيات علمي به رياست دكترسيد محمد رضا امام اداره مي شود. دانشجويان اين دانشكده براي شناسايي و احياي بخش عظيم دانش هاي بشري كه در حوزه علوم و معارف اسلامي است ، آموزش مي بينند تا امكان شناخت و شناساندن اين علوم و معارف را بيابند. تربيت كارشناسان مجرب در حوزه علوم اسلامي به منظور انجام خدمات علمي در نهادهاي آموزشي چون آموزش و پرورش ، دايره المعارف ها و مراكز فرهنگي ، از جمله اهداف اين دانشكده به شمار مي آيد.

بزرگاني چون مرحومان بديع الزمان فروزانفر، دكتر محمد محمدي ، سيد محمدكاظم عصار، دكتر سيدجلال الدين مجتبوي و نيز آقايان دكتر ابوالقاسم گرجي و دكتر عليرضا فيض در اين دانشكده به تعليم علوم اسلامي همت گماشته اند. اين دانشكده همچنين مهد پرورش متفكران وصاحب نظراني است كه برخي از آنان به درجه رفيع شهادت نائل آمده اند، كه دكتر سيد محمدحسين بهشتي ، استاد مرتضي مطهري ، دكتر مفتح ، دكتر محمد جواد باهنر از جمله اين افرادند...
 
                                                                        
                                 

تماس با دانشکده الهیات

تهران - خیابان شهید مطهری - نبش خیابان شهید مفتح - دانشکده الهیات و معارف اسلامی پلاک 47

تلفن: ‏021-42762000

دورنگار: ‏021-42762999

کد پستی: ‏15766-1-3111

پست الکترونیکی: ftis@ut.ac.ir

تاریخچه دانشکده الهیات دانشگاه تهران

دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال 1313 ه.ش. در محل مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری) با نام دانشکده علوم معقول و منقول با سه رشته ادبیات عرب ، علوم معقول و منقول افتتاح شد. این دوره پنج سال به درازا کشید و در سال 1318 دانشکده تعطیل شد. بار دیگر فعالیت دوباره دانشکده در سال 1321 در محل فرهنگستان با دو رشته علوم معقول و منقول از سر گرفته شدو بتدریج توسعه یافت، چنانکه دو رشته دیگر به نام های زبان و ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی بر آن افزوده شد. همچنین در دو رشته معقول و منقول نیز دوره دکتری دایر گردید. در سال 1344 دانشکده علوم معقول و منقول به دانشکده الهیات و معارف اسلامی تغییر نام داد.

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده الهیات دانشگاه تهران می باشد.

طراحی شده توسط شرکت ایده پرداز