شنبه 24 آذر ماه 1397
Skip Navigation Links

اطلاعیه ها

خدمات پژوهشي » اطلاعيه ها » رقابت علمي كنز، جايزه مصطفي(ص)

رقابت علمي كنز، جايزه مصطفي(ص)

جايزه مصطفي(ص)، نشان عالي علم و فناوري جهان اسلام است كه هر دو سال يك بار به دانشمندان و پژوهشگران برتر جهان اسلام اعطا مي شود. اين جايزه به احترام نام پيامبر اسلام(ص) و به دليل تأكيد بسيار آن حضرت به علم آموزي، به نام يكي از القاب ايشان، مصطفي(ص)، به معناي برگزيده نام گذاري شده است. 
بنياد علم و فناوري مصطفي(ص) با هدف شناسايي، معرفي و تقدير از انديشمندان و دانش پژوهان جوان جهان اسلام، اقدام به برگزاري مسابقه ‌اي تحت عنوان كنز مي ‌نمايد. اين نام از حديث پيامبر گرامي اسلام گرفته شده است كه مي ‌فرمايند :

 

مثل الّذي يتعلّم العلم ثمّ لا يحدّث به كمثل الّذي يكنز الكنز فلا ينفق منه؛ 
حكايت كسي كه علم آموزد و از آن سخن نكند چون كسي است كه گنجي نهد و از آن خرج نكند.

 

اين مسابقه براي پژوهشگران زير 45 سال مسلمان، درپنج حوزه‌ ي سلامت، فناوري اطلاعات و ارتباطات ، آب و محيط زيست، انرژي و اقتصاد برگزار مي‌ شود. ارائه راهكارهاي مبتني بر علم براي پاسخ به مسائل جوامع بشري يكي از ويژگي‌ هاي مهم جهت داوري آثار است. در اين رقابت، شركت كنندگان بايد دستاورد‌هاي علمي خود را در قالب يك فايل تصويري 3 الي 5 دقيقه اي از طريق وبسايت زير به دبيرخانه ارسال نمايند.

مهلت ارسال آثار تا 25 خرداد 1397 تمديد شده است.

https://kans.mustafaprize.org

تماس با دانشکده الهیات

تهران - خیابان شهید مطهری - نبش خیابان شهید مفتح - دانشکده الهیات و معارف اسلامی پلاک 47

تلفن: ‏021-42762000

دورنگار: ‏021-42762999

کد پستی: ‏15766-1-3111

پست الکترونیکی: ftis@ut.ac.ir

تاریخچه دانشکده الهیات دانشگاه تهران

دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال 1313 ه.ش. در محل مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری) با نام دانشکده علوم معقول و منقول با سه رشته ادبیات عرب ، علوم معقول و منقول افتتاح شد. این دوره پنج سال به درازا کشید و در سال 1318 دانشکده تعطیل شد. بار دیگر فعالیت دوباره دانشکده در سال 1321 در محل فرهنگستان با دو رشته علوم معقول و منقول از سر گرفته شدو بتدریج توسعه یافت، چنانکه دو رشته دیگر به نام های زبان و ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی بر آن افزوده شد. همچنین در دو رشته معقول و منقول نیز دوره دکتری دایر گردید. در سال 1344 دانشکده علوم معقول و منقول به دانشکده الهیات و معارف اسلامی تغییر نام داد.

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده الهیات دانشگاه تهران می باشد.

طراحی شده توسط شرکت ایده پرداز