دوشنبه 28 خرداد ماه 1397
Skip Navigation Links
خدمات فرهنگي و دانشجويي » امور علمي فرهنگي » كانون قران و عترت » جلسه ي فصلي مجمع عمومي كانون قران و عترت

كانون قران و عترت

جلسه ي فصلي مجمع عمومي كانون قران و عترت

 

به نام حضرت دوست

با عنايت خداي متعال و تلاش دوستان در سايه سار محفل قرآن و عترت(عليهم السلام)، كانون جلسه ي فصلي مجمع عمومي خود را در مورخ 14 اسفند ماه برگزار نمود.

برنامه مجمع عمومي كانون بر اين اساس است كه نقطه نظرات و پيشنهاد هاي همه ي اعضا را بشنود. همه ي اعضاي كانون ، يكديگر را بشناسند ، و نواقص كار هاي انجام شده ي كانون برطرف گردد.

گزارش اين جلسه به اين شرح است كه ليستي از سي مورد از فعاليت هاي كانون كه تا كنون انجام شده بيان شد. در رابطه با ايام فاطميه (س) مطالبي ارائه گرديد كه مربوط به نشريه آن و فعاليت هاي آن ايام است. اعضا براي خود مأموريتي را تعيين كردند.

محوريت هاي اصلي كانون در اين جلسه بر روي سه ركن اصلي مهدويت ، سبك زندگيواخلاق  و اعتقادات معين گرديد.

 

با توجه به بيانات مقام معظم رهبري (مُدظله العالي) ، اعضا در اين جلسه خود را مأمور دانستند كه قرآن و اهل البيت(عليهم السلام)را در متن زندگي خود و ديگران پياده كنند ، لذا به جست و جوي آيات و احاديثي را كه مي توان آن را به صورت كاربردي در زندگي پياده كرد بروند. مطالعه ي كتاب و نگاهي به زندگي شهدا را در صدر برنامه هاي روزانه ي خود بدانند.

 

 

تماس با دانشکده الهیات

تهران - خیابان شهید مطهری - نبش خیابان شهید مفتح - دانشکده الهیات و معارف اسلامی پلاک 47

تلفن: ‏021-42762000

دورنگار: ‏021-42762999

کد پستی: ‏15766-1-3111

پست الکترونیکی: ftis@ut.ac.ir

تاریخچه دانشکده الهیات دانشگاه تهران

دانشکده الهیات و معارف اسلامی در سال 1313 ه.ش. در محل مدرسه عالی سپهسالار (شهید مطهری) با نام دانشکده علوم معقول و منقول با سه رشته ادبیات عرب ، علوم معقول و منقول افتتاح شد. این دوره پنج سال به درازا کشید و در سال 1318 دانشکده تعطیل شد. بار دیگر فعالیت دوباره دانشکده در سال 1321 در محل فرهنگستان با دو رشته علوم معقول و منقول از سر گرفته شدو بتدریج توسعه یافت، چنانکه دو رشته دیگر به نام های زبان و ادبیات عرب و فرهنگ اسلامی بر آن افزوده شد. همچنین در دو رشته معقول و منقول نیز دوره دکتری دایر گردید. در سال 1344 دانشکده علوم معقول و منقول به دانشکده الهیات و معارف اسلامی تغییر نام داد.

© تمامی حقوق این وب سایت متعلق به دانشکده الهیات دانشگاه تهران می باشد.

طراحی شده توسط شرکت ایده پرداز