نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

پیام تسلیت آقای دکتر باقری ریاست دانشکده به مناسبت درگذشت آقای دکتر حسین قره چانلو

پیام تسلیت آقای دکتر باقری ریاست دانشکده به مناسبت درگذشت آقای دکتر حسین قره چانلو


 

بسم الله الرحمن الرحیم
انا لله و انا الیه راجعون
امروز خانواده الهیات سوگوار مرحوم دکتر حسین قره چانلو استاد فرهیخته و عزیزی ست که در طول سالیان متمادی صادقانه و فداکارانه تعلیم و تربیت را سرلوحه همت خویش قرار داد و مهربانانه بسان پدری دلسوز شاگردانش را از سرچشمه علم و معرفت خویش سیراب ساخت.
دکتر قره چانلو قریب چهل سال پرتلاش و خستگی ناپذیر در این دانشکده به تحقیق و تدریس و مطالعه پرداخت.  حاصل عمرپربرکت پدر جغرافیای تاریخی جهان اسلام فراوان شاگردانی اند که امروز خود استادانی نامدار و پرآوازه  هستند که در حوزه تاریخ و تمدن ملل اسلامی به ویژه جغرافیای تاریخی جهان اسلام میراثش را به دوش می کشند و تداوم بخش راه و رسم آن عزیز از دست رفته هستند. همچنانکه آثار قلمی ارزنده و پرشمارش سالیان سال روشنی بخش راه پژوهشگران و اندیشمندان خواهد بود. عزیز ما مصداق سخن گهربار امیرالمومنین است که" العلماء باقون مابقی الدهر اعیانهم مفقوده و امثالهم فی القلوب موجوده"
دکتر قره چانلو هرگز فراموش نخواهد شد و یاد و خاطره اش در خانواده برزگ  دانشگاه تهران جاودان خواهد ماند.
به نمایندگی از هیئت رئیسه دانشگاه و اساتید و کارکنان و دانشجویان دانشکده الهیات با تالم و تاثر این مصیبت  را به خانواده ایشان تسلیت میگویم  و از خداوند منان برای آن مرحوم غفران الهی و برای بازماندگان و داغدیدگان صبر  جمیل خواستارم.
احمد باقری
رئیس دانشکده الهیات